logo SVOL tisk

Fórum pro budoucnost zemědělství - mezinárodní prestižní akce 18. května v Praze. REGISTRACE ZDARMA

3.5.2022

„Forum for the Future of Agriculture“, kterou pořádá partnerská organizace SVOlu - Evropská organizace vlastníků půdy ELO ve spolupráci s dalšími organizacemi, proběhne  ve středu 18. května 2022 v aule České zemědělské univerzity v Praze.

Odborníci otevřou témata, která je podle vlastníků lesů i zemědělské půdy nutné neprodleně řešit. Regionální fórum pro budoucnost zemědělství pořádá ELO vždy v členském státě, který bude předsedat Evropské unii. S ohledem na nadcházející české předsednictví EU se tedy „Fórum pro budoucnost zemědělství“ uskuteční 18. května v Praze.

O budoucnosti zemědělství, lesnictví a o životním prostředí zde diskutují významné osobnosti evropských institucí, vedoucí představitelé dotčených ministerstev členských států, zástupci akademické sféry, nevládních organizací v oblasti ochrany přírody a zástupci „výrobní sféry“ – zemědělců, lesníků, dřevozpracovatelů.

Fórum pro budoucnost zemědělství - mezinárodní prestižní akce 18. května v Praze

Dopolední část je věnována zemědělské problematice, odpoledne bude patřit lesnictví. Název lesnické sekce „Jaký typ lesa chceme podle scénáře klimatické změny typu RCP 4.5 (pravděpodobné zvýšení globální teploty o 2 až 3 stupně Celsia do r. 2100) z pohledu trojlístku zemí Francie, České republiky a Švédska“, které vedou nebo budou v čele EU v nejbližším roce a půl, a pozvaní panelisté slibují velice zajímavou diskusi. Nebude mezi nimi chybět předseda SVOL Jiří Svoboda.

Moderátorem diskuse bude pan Constantin Kinský, místopředseda SVOL Komory církevních lesů.

Podrobný program naleznete ZDE. Forum začíná v 10:00 a končí v 17:00 hodin.

REGISTRACE ZDARMA NA TOMTO ODKAZU

Nenechte si tuto akci ujít. Je zajištěno tlumočení do češtiny, francouzštiny a angličtiny.